Poskytujeme predaj, montáž a čistenie klimatizácii.

Vyberte si z našej ponuky klimatizácii a vychutnajte si príjemné prostredie doma alebo v kancelárii.

Klimatizáciu Vám vieme namontovať  a predať aj na splátky.

K zdravému chladeniu pomocou klimatizácie je potrebné dodržiavať zásady správneho používania a nastavenia zariadenia, ale je nutné dodržiavať pravidelnú kontrolu zariadenia nie len z technického hľadiska ale najmä z hľadiska čistoty, keďže cez jednotku klimatizácie sa počas používania v priemere za 1. hodinu ochladí až 500.000 litrov vzduchu, ktorý obsahuje veľké množstvo prachových častíc. Tieto prachové častice sa usádzajú na výparníku jednotky, kde sa aj kondenzuje vzdušná vlhkosť a toto prostredie (vlhkosť, prach a chlad) je ideálne miesto pre rast plesní a rozmnožovanie rôznych zdraviu škodlivých patogénov, ktoré sú následne ventilátorom vháňané do vzduchu, ktorý následne dýchame.

Preto je nutné klimatizačné jednotky pravidelne odborne čistiť a dezinfikovať. – Nie nestačí biely sprej a spraviť „tsss tsss“

Celý systém je možné dôkladne regulovať a nastaviť teplotu podlahy ako aj požadovanú teplotu vzduchu. Plne programovateľné termostaty zabezpečia požadovanú teplotu v každom čase a neprekurujú dom, keď nie ste doma. Účinnosť vykurovacej fólie je 99 % a nábeh kúrenia je prakticky okamžitý.

Časté otázky a odpovede

Kúpa klimatizácie je investícia na dlhšie obdobie a preto je dôležité vybrať dodávateľa, ktorý vám poskytne odborné poradenstvo, profesionálnu montáž a servis.

Hlavným kritériom výberu je rozloha priestoru ktorý chcem chladiť čo určuje výkon klimatizácie. Ak bude výkon príliš vysoký, klimatizácia sa bude zapínať a vypínať. Naopak, ak bude výkon príliš malý, klimatizácia bude v prevádzke nepretržite na maximálny výkon, čo prinesie vyššiu spotrebu energie a zvýšenú hlučnosť. S týmto kritériom vám ochotne poradíme.

Hlučnosť zariadenia je ďalšie kritérium, ktoré odporúčame zvážiť. Vyšší výkon znamená, že zariadenie je väčšie a prúdi cez neho viac vzduchu, čo zároveň aj zvyšuje jeho hlučnosť.

Zvážte kúpu energeticky úspornej klimatizácie. Väčšina našich klimatizácií má energetickú triedu A+ až A++ čo predstavuje vysoké hodnoty energetickej úspory a zároveň sú naše klimatizácie vybavené úspornými agregátmi typu inverter, ktoré dokážu modulovať svoj výkon podľa aktuálnych teplotných požiadaviek a tak výrazne znižujú nielen spotrebu ale aj hlučnosť.

Typ klimatizácie je kritérium ktoré určuje cenu, ale aj náročnosť montáže a zároveň priestorové a vzhľadové možnosti. Existujú základné typy a to najbežnejšia nástenná klimatizácia, kazetová – stropná alebo parapetná jednotka, ktorá sa montuje z pravidla pod parapetu okna ako radiátor. Ešte existujú kanálové jednotky, ktoré sa zabudovávajú z pravidla do stropu a výduchy môžu byť vyvedené do viacerých miestností.

Počiatočná investícia zahŕňa náklady spojené so zakúpením samotnej klimatizačnej jednotky a tiež jej montáže. Cena montáže závisí od zložitosti, počtu prierazov cez stenu a vzdialenosti medzi vonkajšou a vnútornou jednotkou. Čím je trasa dlhšia, tým je montáž drahšia.

Príslušenstvo ku klimatizáciám je predávané oddelene. Ak máte záujem o dokúpenie WiFi ovládania alebo špecifického kotvenia prípadne pevného nástenného termostatu kontaktujte nás a radi vám poradíme.

Náklady na elektrickú energiu, spojené s prevádzkovaním klimatizácie. Prevádzka klimatizácie nie je pri bežnom používaní až tak finančne náročná. Na ilustráciu, pri energeticky efektívnej klimatizácii sa náklady na energiu celodennej prevádzky klimatizácie pohybujú rádovo medzi 1-2€.

Servis a údržba sú bezpochyby dôležité prvky, ktoré zaručia, že vaša klimatizácia vám bude dlho a efektívne slúžiť. Kúpou klimatizácie v budete mať záruku, že sa o vašu klimatizáciu postaráme a poskytneme vám profesionálny servis a údržbu.

V súčasnosti sú všetky nami predávané klimatizácie vybavené tepelným čerpadlom. Tepelné čerpadlo robí z klimatizácie efektívne vykurovacie teleso. Vďaka ktorému je možné efektívne a úsporne kúriť. Úspora nákladov za elektrickú energiu pri kúrení klimatizáciou je 60 až 75% oproti priamovýhrevnému ohrievaču.

Splitové klimatizácie pozostávajú z dvoch hlavných častí: vonkajšej (kondenzačnej) a vnútornej chladiacej  jednotky, ktoré sú vzájomne prepojené potrubím s izoláciou zabraňujúcou tepelnej strate. Cez potrubie prechádza chladivo. Vonkajšia časť obsahuje kompresor a umiestňuje sa podľa zváženia napríklad na stenu budovy, strechu, balkón a podobne. Vnútorná časť klimatizačná jednotka sa upevňuje v interiéri, tak aby nespôsobovala prievan a nefúkala priamo na osoby v miestnosti.

Životnosť klimatizácií najviac ovplyvňuje kvalita jednotlivých komponentov ale aj dĺžka prevádzky ale hlavne počet zopnutí kompresora. Najdôležitejšia časť a zároveň srdce klimatizácie je kompresor. Preto je správny výber výkonu zariadenia veľmi dôležitý. Odborne nainštalovaná a pravidelne servisovaná klimatizácia má životnosť 15 aj viac rokov, v závislosti od rozsahu používania.

Čistenie a pravidelná údržba klimatizačných zariadení je dôležitá z viacerých hľadísk. Znečistené zariadenia môžu mať negatívny vplyv na naše zdravie, môžu zapáchať, chýbajúca údržba môže spôsobiť aj poruchu klimatizačného zariadenia. Výrobcovia predpisujú čistenie raz až dvakrát ročne. Údržbu a čistenie zariadení je účelné vykonať pred každou klimatickou sezónou, resp. po jej ukončení. Veľkou prednosťou čistenia pred sezónou je, že príchodom leta nemusíme čakať na servis, ďalej predídeme „státiu v rade” kvôli preťaženosti odborníkov alebo servisov.

Choroby z klimatizácie sa môžu vyskytovať vtedy, keď je zanedbaná pravidelná údržba klimatizačných jednotiek (min. 1 x ročne) alebo keď servis klimatizácie nie je vykonávaný dôkladne. Vnútro vnútornej jednotky klimatizácie – vplyvom neustáleho kondenzovania pár – pri prevádzke chladenia je vlhká, čo vyhovuje rozmnoženiu baktérií, vírusov a húb. Tieto choroboplodné patogény zapáchajú, v extrémnych prípadoch môžu byť príčinou ochorení dýchacích ciest, preto je účelné udržiavať klimatizáciu čistú. Ale taktiež je dôležité klimatizáciu správne a rozumne používať.

Čas potrebný na montáž klimatizácie závisí od náročnosti riešenia a tiež podmienok v priestore, kde bude inštalovaná. Montáž jednoduchej klimatizácie nástennej kategórie do obytného priestoru zaberie zvyčajne 4 hodiny až jeden pracovný deň. 

Napíšte nám

Máte záujem? Neváhajte nás kontaktovať.

Čistenie a dezinfekcia klimatizácii v domácnostiach, kanceláriach a automobiloch. Predaj a montáž klimatizácii, tepelných cerpadiel a rekuperácii zn. Systemair
  Kontakt

  Telefónne číslo

  +421 911 271 590

  E-Mail

  postmaster@cistaklima.sk

  Firma

  PaBMI s.r.o.
  IČO: 52893031

  Všetky Služby

  Montáž, predaj a servis klimatizácie​

  Tepelné čerpadlá a rekuperáciá​

  Dezinfekcia priestorov Ozónom​

  Podlahové vykurovacie fólie​

  Centrálne vetranie rodinných domov